Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Vincenc Novák
14. listopadu 2023 13:27
Čas čtení 0:32

FOTO: Praha představila nové sídlo záchranky. Podívej se, jak bude vypadat

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
FOTO: Praha představila nové sídlo záchranky. Podívej se, jak bude vypadat
Zdroj: Archiv ZZS HMP

Zástupci hlavního města v pondělí představili výsledky architektonické soutěže na nové administrativně-technické sídlo Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy. Do nové budovy se přesune mimo jiné dispečink přijímající tísňové hovory.

Nová stavba vyroste na pozemcích vedle Polikliniky Prosek. Kromě dispečinku se do moderních prostor přesune také vzdělávací a výcvikové středisko pro záchranáře, administrativní zázemí či zařízení pro servis a údržbu sanitních vozů. S dokončením stavby se počítá v roce 2030.

„Věřím tedy, že nové sídlo našich strážných andělů bude nejen stavbou, která esteticky působí, ale zároveň bude funkční a praktické pro ty, kteří v něm budou trávit svoji službu a 24 hodin denně, sedm dnů v týdnu budou odtud vyjíždět zachraňovat životy Pražanů,“ uvedla náměstkyně primátora pro oblast zdravotnictví Alexandra Udženija (ODS).

Podívej se, jak bude nové sídlo pražských záchranářů vypadat. 

Podoba nového sídla Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy. Podoba nového sídla Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy. Podoba nového sídla Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy. Model nového sídla Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy.
Zobrazit galerii
(5)
Domů
Sdílet
Diskuse