Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Ondřej Jarůšek
24. prosince 2023 v 14:54
Čas čtení 0:33

Zemřela Olga Knoblochová, česká Lady Dermacol se dožila 90 let

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené

Olga Knoblochová zemřela v noci na Štědrý den. Bylo jí 90 let.

Knoblochová se v roce 1958 podílela na založení Ústavu kosmetiky, o osm let později se stala jednou ze zakladatelek kosmetické značky Dermacol. Díky tomu byla přezdívaná Lady Dermacol. O jejím úmrtí informuje server iDNES s odkazem na vnuka Knoblochové Matyáše Hančla.

„S hlubokým zármutkem oznamujeme, že navždy odešla naše babička a maminka Olga Knoblochová, přezdívaná Lady Dermacol, a jedna z prvních českých průkopnic kosmetiky a vizážistiky,“ oznámila rodina.

Olga Knoblochová
Zdroj: Profimedia

Výrobky Dermacolu se těšily velkému zájmu i v zahraničí. Licenci na některé z nich koupil i Hollywood. Knoblochová byla mimo jiné známá i svým přístupem k péči o tělo a duši. Nikdy nepodstoupila žádné kosmetické chirurgické zákroky.

„Její neuvěřitelný příběh a kariéra, která vrcholila vytvořením revolučního krycího make-upu, zanechaly významnou stopu ve světě kosmetiky a znamenaly zrod něčeho velkého v době totality, kdy byl úspěch žen nebo podnikatelských záměrů v podstatě nemožný,“ dodávají pozůstalí.

Domů
Sdílet
Diskuse