Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Anna Vondráková
9. ledna 2024 14:24
Čas čtení 0:56

Velká česká banka varovala před podvodem. Cílí na aplikaci, kterou používá skoro milion lidí

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené

Snahy podvodníků vylákat z lidí peníze jsou čím dál častější a nyní mají nový trik. Tentokrát zneužívají klientelu České spořitelny.

Klasická situace: zazvoní telefon a ozve se automat. Upozorní člověka na to, že mají nainstalovanou neaktuální verzi aplikace George. Tu Česká spořitelna nabízí svým klientům a klientkám na správu svého mobilního bankovnictví a momentálně ji používá více než 900 tisíc lidí.

Automat pošle odkaz na stažení nové aktualizace. Celý podvod je přitom velmi propracovaný, na telefonu opravdu dojde k vizuální simulaci instalace nové verze. „Odkaz samozřejmě vede na falešnou webovou aplikaci, která vyžaduje přihlášení do internetového bankovnictví České spořitelny,“ upozornil na sociální síti X ředitel projektu Hlídač státu Michal Bláha.

Jedná se o podvodnou aplikaci, jejímž cílem je vylákat z lidí jejich přihlašovací údaje k internetovému bankovnictví. O aktuálních hrozbách informuje Česká spořitelna na svém webu. Nabízí také tipy, jak se nenechat okrást a co lze v případě podvodu dělat.

3. května 2024 16:55 Čas čtení 1:36 Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš?

Spořitelna například upozornila, že nikdy nepošle SMS s odkazem, ve kterém je potřeba vyplnit údaje do internetového bankovnictví George nebo stáhnout aplikaci George. „Přechod z George klíče na George probíhá pouze v mobilním Georgi a tam vás procesem provedeme krok za krokem. Pokud vám ohledně toho kdokoli z banky volá, ověřte si, že mluvíte opravdu s námi přes George nebo George klíč,“ upozornila banka. 

Domů
Sdílet
Diskuse