Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
ČTK Ondřej Jarůšek
10. února 2024 13:14
Čas čtení 0:33

Babiš zůstává předsedou ANO, obdržel zhruba 90 procent hlasů

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené

Bývalý premiér Andrej Babiš podle očekávání opět obhájil post předsedy opozičního hnutí ANO.

Babiš na sobotním celostátním sněmu v Praze obdržel 88 z celkových 98 hlasů, tedy zhruba 90 procent hlasů. Jeden delegát byl proti, devět se zdrželo. Ve volbě neměl protikandidáta. Před dvěma lety získal 80 procent hlasů. Babiš je předsedou ANO nepřetržitě od jeho založení.

Dnešní projev na sněmu Babiš založil zejména na kritice současné vlády Petra Fialy (ODS). Česko podle něj nikdy nemělo tak arogantní, amatérský a neschopný kabinet v čele s nekompetentním premiérem. Úkolem ANO je podle Babiše vrátit se v roce 2025 do vlády a po pětikoalici znovu uklidit celou zemi. Do sněmovních voleb chce ANO vést jako lídr.

Prvním místopředsedou ANO byl zvolen Karel Havlíček, který získal 91 hlasů, sedm delegátů se zdrželo. „Zvolili jste si práci, zvolili jste si nasazení a zvolili jste si touhu po vítězství,“ řekl. „Hned zítra to roztočíme, drahoušci,“ řekl Havlíček dle Deníku N.

Andrej Babiš
Zdroj: TASR/AP
Domů
Sdílet
Diskuse