Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Anna Peclová
19. března 2024 v 16:31
Čas čtení 0:23

V Česku vyrostou nové jaderné reaktory. Potvrdil to premiér

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
V Česku vyrostou nové jaderné reaktory. Potvrdil to premiér
Zdroj: TASR/DPA

Premiér Petr Fiala (ODS) dnes na konferenci v Brně potvrdil, že se Česko chce stát centrem vývoje nových jaderných reaktorů. Věří, že technologii nic nestojí v cestě.

„První takové reaktory by se měly uvést do provozu za deset let,“ uvedl. Stát by se podle něj měl zaměřit na vzdělávání v této oblasti. Vláda čeká na závazné nabídky na stavbu čtyř bloků jaderných reaktorů.

19. března 2024 v 14:33 Čas čtení 0:40 Americký deník nazval Česko sovětským satelitem. Po kritice titulek změnil Americký deník nazval Česko sovětským satelitem. Po kritice titulek změnil

Kromě toho také začíná s obrovským brněnským plánem na dopravu horké vody z Dukovan. „Jsme těsně před podpisem samotných smluv se společností ČEZ,“ řekla primátorka Brna Markéta Vaňková.

Česko má v budování jádra dlouhou historii a premiér chce, aby se zapojilo do vývoje reaktorů poslední generace. „Máme zkušenosti, máme experty, máme všechny předpoklady, abychom přímo zasáhli do jaderné renesance v Evropě,“ vysvětlil Fiala.

Domů
Sdílet
Diskuse