Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Refresher News Česko
Otevřít v aplikaci RNews
Stáhnout
X
ČTK
10. července 2024 v 14:03
Čas čtení 0:24

Jurečka oznámil, o kolik by se od ledna mohly zvýšit starobní penze

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Jurečka oznámil, o kolik by se od ledna mohly zvýšit starobní penze
Zdroj: Úřad vlády ČR

Starobní penze by se mohly od ledna zvýšit v průměru o 356 korun. Přesná částka se ještě dopočítá podle vývoje mezd.

Solidární pevná část penze by se měla všem zvednout o 290 korun a k tomu by měl vzrůst zásluhový procentní díl důchodu o 0,4 procenta. Na tiskové konferenci to ve středu oznámil ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL).

10. července 2024 v 10:10 Čas čtení 0:43 „Nefér hry a výhrůžky.“ Jindřich Vobořil končí ve funkci protidrogového koordinátora „Nefér hry a výhrůžky.“ Jindřich Vobořil končí ve funkci protidrogového koordinátora

Důchod od České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) pobírá zhruba 2,85 milionu lidí. Další desetitisíce penzí vyplácejí systémy resortů obrany, vnitra a spravedlnosti.

ČSSZ vyplácela letos na konci prvního čtvrtletí 2,37 milionu starobních, 411 500 invalidních a 65 100 vdovských, vdoveckých a sirotčích důchodů. Průměrná starobní penze v březnu činila 20 633 korun. Starobní penze ze systémů resortů vnitra, spravedlnosti a obrany jsou o několik tisíc vyšší.

Zpět
Sdílet
Diskuse