Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Radim Šlechta
24. dubna 2023 8:16
Čas čtení 0:48

Policie v Keni našla 47 mrtvých. Aby se přiblížili Kristu, hladověli k smrti

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Policie v Keni našla 47 mrtvých. Aby se přiblížili Kristu, hladověli k smrti
Zdroj: Flickr/Chiot's Run, voľne na použitie

Kazatel měl údajně nechat své následovníky hladovět, aby se přiblížili ke Kristu.

Policie v souvislosti s vyšetřováním kazatele exhumovala sedmačtyřicet pohřbených těl nedaleko města Malindi v Keni. Informuje o tom BBC. Zmíněný kněz měl svým svěřencům a svěřenkyním nakázat, aby hladověli až k smrti.

Mezi těly pohřbenými nedaleko lesa Shakahola se našly i dětské ostatky. Vyšetřování nadále pokračuje a podle BBC se podařilo najít již osmapadesát hrobů. Podle ministra zahraničí Kithura Kindikiho se celý osmisetakrový les považuje za místo činu.

Hladovět mohly i celé rodiny 

Některé z hrobů jsou hromadné a podle vyšetřovacího týmu existuje možnost, že v nich postupně vyhladověla celá rodina. V jednom z mělkých hrobů podle něj leželo pět lidí – tři děti a jejich rodiče.

Kazatel Paul Makenzie Nthenge měl podle podezření přimět své následovníky k hladovění s tím, že potkají Krista. Patologie v další fázi vyšetřování ukáže, jestli lidé skutečně zemřeli vlivem hladovění. Policie zatkla Nthengeho poté, co 15. dubna objevila čtyři těla s podezřením na podobný způsob smrti.

Kazatel sám prohlašuje, že neudělal nic špatného, a trvá na tom, že svou faru zavřel již v roce 2019. Nyní je ve vazební věznici. Jeho žádosti o propuštění na kauci policie nevyhověla. Podle podezření měl své oběti nejprve pokřtít v rybnících, jmenovat města Nazaret, Betlém a Judeu a následně donutit k půstu. 

Domů
Sdílet
Diskuse