Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Kateřina Viková
8. července 2023 16:25
Čas čtení 0:32

MAPA: Kam je nejlepší vyrazit na houby? Podívej se, kde v těchto dnech rostou

Kategorie:
Gastro
Uložit Uložené
MAPA: Kam je nejlepší vyrazit na houby? Podívej se, kde v těchto dnech rostou
Zdroj: Pexels/Valeria Bolteva/volně k užití

Pokud jsi vášnivý houbař, užíváš si prázdniny na chatě nebo u babičky a chystáš se vypravit do lesa na houby, nebude od věci ověřit si, jestli v oblasti rostou. Ať neneseš domů prázdný košík.

Nejvíce hub roste právě od července do září, takže jestli jsi příznivcem této oblíbené české aktivity, je čas vyrazit! Pokud se vydáš do vyznačených oblastí, zaručeně nějakého toho hřiba či alespoň babku najdeš. 

8. července 2023 10:00 Čas čtení 0:35 ČHMÚ varuje: V Česku bude až 36 stupňů, hrozí požáry ČHMÚ varuje: V Česku bude až 36 stupňů, hrozí požáry

Záleží hlavně na počasí

Nejlepší je sbírat houby asi týden až deset dní po vydatných deštích, po kterých je teplé, ale ne horké počasí. Podle meteorologů ale v některých oblastech rostou i v těchto tropických dnech. 

Následující mapa ukazuje oblasti, kde je vysoká, či naopak nízká pravděpodobnost, že zde rostou jedlé druhy hub. Český hydrometeorologický ústav ve spolupráci s odborníky z České mykologické společnosti určuje podmínky pro výskyt hub hlavně podle půdní vláhy a počasí v posledních dnech.

houby
Zdroj: Český hydrometeorologický ústav/volně k užití

Hlavní jsou zelené oblasti, právě tam je vysoká pravděpodobnost, že najdeš masité a jedlé druhy hub, ze kterých si pak můžeš udělat vydatnou omáčku, polévku nebo smaženici.

Domů
Sdílet
Diskuse