Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Radim Šlechta
4. srpna 2023 17:16
Čas čtení 0:36

TikTok dostane obří pokutu. Evropské unii vadí, jak nakládá s daty mladých lidí

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
TikTok dostane obří pokutu. Evropské unii vadí, jak nakládá s daty mladých lidí
Zdroj: TikTok

Evropská unie potrestala TikTok za špatné zpracovávání dat uživatelů a uživatelek mladších osmnácti let. Má zavést nová opatření.

TikTok dostane na základě rozhodnutí evropského regulačního orgánu pro ochranu osobních údajů pokutu v řádu milionů liber. Společnost porušovala soukromí nezletilých uživatelů a uživatelek a s jejich daty nakládala v rozporu s evropskými regulacemi. Informuje o tom deník The Guardian.

Regulační orgán přijal rozhodnutí poté, co se TikTok ohradil proti dřívějšímu rozhodnutí v Irsku. Vyšetřování zde zahájil irský komisař pro ochranu údajů. Týkalo se úrovně dodržování obecného nařízení EU o ochraně osobních údajů osob ve věku od 13 do 17 let. Pokutu by měla firma dostat v následujících týdnech.

26. července 2023 16:39 Čas čtení 1:25 Tento bizarní trend na TikToku vydělává streamerce 7000 dolarů denně Tento bizarní trend na TikToku vydělává streamerce 7000 dolarů denně

TikTok zároveň oznámil některá opatření, která budou odrážet evropské regulace. Usnadnit se má nahlašování nelegálního obsahu, možnost vypnout personalizované doporučování videí a odstranění cílené reklamy pro uživatele mladší 18 let.

Na začátku letošního roku dostal TikTok od britského úřadu pro ochranu osobních údajů pokutu ve výši 12,7 milionu liber za zpracování údajů 1,4 milionu dětí mladších 13 let, které službu využívaly bez souhlasu rodičů.

Domů
Sdílet
Diskuse