Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Kateřina Viková
11. září 2023 9:59
Čas čtení 0:42

Pražské letiště patří podle Google recenzí k pěti nejlepším v Evropě

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Pražské letiště patří podle Google recenzí k pěti nejlepším v Evropě
Zdroj: TASR/EPA/Filip Singer

Letiště Praha je podle hodnocení uživatelů Googlu pátým nejlepším v Evropě. Meziročně si o tři příčky polepšilo. Z více než 20 tisíc uživatelských recenzí získalo 4,3 hvězdičky z pěti.

Nejlépe lidé hodnotili istanbulské letiště, naopak nejhůře letiště v Bordeaux. Žebříček nejlepších evropských letišť podle recenzí z dat Google map sestavil portál Holidu.

Nejhůře dopadlo letiště ve francouzském Bordeaux

Oproti loňskému roku se zlepšilo hodnocení pražského letiště o 0,1 hvězdičky a přibylo mu asi 7000 uživatelských recenzí. Lepší hodnocení z evropských letišť získaly letiště v Istanbulu, Athénách, Portu a Curychu. Nejhůře hodnotili uživatelé Googlu letiště v Bordeaux, vysloužilo si 2,6 hvězdičky z téměř 9000 recenzí. O jednu desetinu lepší hodnocení mělo letiště v Heraklionu.

letiště Václava Havla Praha recenze
Zdroj: Google Maps screenshot

„Mám radost, že se Letiště Václava Havla Praha dostalo mezi pět nejlepších letišť podle hodnocení uživatelů Googlu. Hodnocení vnímám jako odměnu za snahu všech našich zaměstnankyň a zaměstnanců, kteří na letišti pracují,“ uvedl k žebříčku ředitel letiště Jiří Pos.

V jiném žebříčku se pražské letiště nevyznamenalo

Na konci loňského roku se Letiště Václava Havla umístilo na chvostu jiného žebříčku, který zohledňoval včasnost letů, názory zákazníků a letištní restaurace a obchody. Ze 151 letišť skončilo na 141. místě. Letiště Praha se tehdy ohradilo a uvedlo, že například na včasnost příletů nemá letiště žádný vliv.

Domů
Sdílet
Diskuse