Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
TASR
16. září 2023 16:24
Čas čtení 0:40

V Německu začal tradiční Oktoberfest. Za jeden tuplák zaplatíš až 370 korun

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
V Německu začal tradiční Oktoberfest. Za jeden tuplák zaplatíš až 370 korun
Zdroj: TASR/AP/Kirsty Wigglesworth

Naražením prvního sudu s pivem zahájil mnichovský starosta Dieter Reiter světoznámý pivní festival Oktoberfest.

Reiter v sobotu přesně v poledne oficiálně odstartoval festival slavnostním naražením prvního sudu piva dvěma údery a tradičním zvoláním „O'zapft is“. To v bavorském dialektu znamená „Je to točené“. Následně podal první načepované pivo bavorskému premiérovi Markusi Söderovi.

Otevření výročního podzimního festivalu na rozdíl od loňského deště doprovázelo slunečné počasí. Podle TASR se na Oktoberfestu letos očekává účast nejméně šesti milionů lidí. Letošní festival bude trvat o dva dny déle než obvykle, a to do úterý 3. října.

Na festivalových cenách se letos odráží vysoká inflace. Litr piva stojí mezi 12 a 15 eury (až 368 korun). Jedná se o více než šestiprocentní zvýšení ve srovnání s loňským rokem.


Poprvé bude také letos bezplatně k dispozici pitná voda, a to na čtyřech výdejních místech v mnichovském parku Theresienwiese, kde se festival odehrává. V době jeho konání se očekává nasazení přibližně 600 policistů, 450 záchranářů a 55 lékařů.

Domů
Sdílet
Diskuse