Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Anna Peclová
7. prosince 2023 11:56
Čas čtení 0:32

Prodáváš domácí cukroví? Může ti hrozit vysoká pokuta, inspekce zahájila kontroly

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Prodáváš domácí cukroví? Může ti hrozit vysoká pokuta, inspekce zahájila kontroly
Zdroj: Pixabay / NickyPe / volně k užití

Potravinářská inspekce zahájila kontroly prodeje doma vyrobeného cukroví. Je nelegální a hrozí za něj až desetitisícové pokuty.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce se zaměřila na amatérské cukráře a cukrářky pečící v domácích podmínkách, kteří své výrobky nabízejí na internetu. Podle hygienických norem prodej amatérsky vyrobeného pečiva není legální a hrozí za něj až desetitisícové pokuty, uvedla Česká televize.

Inspekce se snaží vést kontroly edukativní formou. „To znamená, že inspektoři seznámí kontrolovanou osobu s tím, že nabízí potraviny veřejně,“ vysvětlil mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva.

Důvodem jsou hygienická opatření. Většina nabízeného cukroví je nabízena k odeslání kurýrní službou, což může dle hygieniků snižovat jeho trvanlivost a garanci nezávislosti.

„Pokud zjistíme pochybení v oblasti bezpečnosti, v tom případě nelze dělat kompromis. Tam samozřejmě musíme zajistit, aby nedošlo k šíření závadných potravin mezi spotřebitele,“ dodal Kopřiva.

Domů
Sdílet
Diskuse