Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Anna Vondráková
19. prosince 2023 18:50
Čas čtení 0:50

Rusové se dopouští drastických válečných zločinů. Ukrajincům ryjí do kůže hákové kříže

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Rusové se dopouští drastických válečných zločinů. Ukrajincům ryjí do kůže hákové kříže
Zdroj: TASR

Na čelech ukrajinských vojáků lékaři našli vyryté symboly svastiky. Souvisí to s ruskou propagandou.

Voják jménem Serhij byl nalezen při úprku z ruského zajetí. Rusové mu prý vyhrožovali, že ho „rozeberou kousek po kousku“, zatímco bude v jejich moci. „Chci, aby tvoje děti věděly, že jsi fašista. Proto řežu do hloubky,“ řekl údajně ruský voják Serhijovi, který měl zavázané oči, zatímco mu ryl symbol do obličeje, uvádí DailyMail.

Jde totiž o součást propagandy. Rusko tvrdí, že jeho „speciální vojenská operace“ na Ukrajině je snahou o denacifikaci zaměřenou na obranu Ruskem kontrolovaných území na východě a jihu země.

„Hákový kříž vyřezaný nožem je přímým důkazem genocidy ze strany Rusů,“ uvedl doktor Olexandr Turkevič, který o zraněného vojáka pečoval. V současné době jsou známi dva ukrajinští vojáci, kteří byli takto zohaveni. Lékařům se nakonec povedlo symboly z vojáků odstranit, byli ošetřeni i laserem pro zmenšení jizev.

„Znamení hanby“ se používala již ve starověku. Jako akt trestu tak byli v průběhu let označováni různými sektami například vězni, lidé obvinění z cizoložství a náboženské skupiny. 

Domů
Sdílet
Diskuse