Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Vincenc Novák
10. ledna 2024 14:01
Čas čtení 0:23

FOTKY: Do Prahy míří nové tramvaje. Podívej se, jak budou vypadat

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
FOTKY: Do Prahy míří nové tramvaje. Podívej se, jak budou vypadat
Zdroj: Dopravní podnik hl. m. Prahy / propagační materiál

Pražský dopravní podnik představil podobu nových tramvají, které budou od prosince příštího roku brázdit ulice hlavního města. Nové moderní vozy budou plně nízkopodlažní a méně hlučné.

Nový typ tramvaje dodá plzeňská Škoda Transportation. Vozy budou dlouhé 32 metrů, jejich interiér bude plně nízkopodlažní bez jediného schodu a s prostornějším průchodem mezi jednotlivými sekcemi.

Pražané se mohou těšit na moderní design, celovozovou zelenou klimatizaci, místa pro kočárky a invalidní vozíky, výklopnou nástupní plošinu u prvních dveří či nový velkoplošný informační systém.

Vozidla budou mít také intuitivnější ovládání tlačítek pro otevření dveří a signalizaci k řidiči. Pohodlnější sezení nabídne 70 polstrovaných sedaček, z nichž 44 bude situováno po směru a 26 proti směru jízdy. Bezpečnost cestujících zajistí antikolizní systém pro nouzové brzdění v případě detekce překážky. 

Nové vozy budou tišší a budou mít výrazně lepší jízdní vlastnosti. Nové tramvaje nabídnou moderní design. Vozy budou mít délku 32 metrů. Kvalitnější sezení nabídne 70 polstrovaných sedaček. Cestující se mohou těšit také na celosvazovou klimatizaci či velkoplošný informační systém.
Zobrazit galerii
(4)
Domů
Sdílet
Diskuse