Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Anna Vondráková
17. ledna 2024 14:31
Čas čtení 0:45

Lidé se skládají na postřelenou Elišku. Vrah z fakulty ji zasáhl sedmkrát

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené

Studentka Eliška K. je jednou z přeživších střelby na filozofické fakultě ze 21. prosince, je však vážně zraněna. Její blízcí pro ni uspořádali sbírku, aby se mohla plně uzdravit.

Eliška utrpěla sedm střelných ran, má zasažený hrudník včetně pravé plíce, bederní oblast a závažné poranění dolní končetiny v místě kyčle, stehenní kosti a kolene. K zotavení bude mimo jiné potřebovat i finanční pomoc. Její rodina musí zapůjčit motodlahu, aby se mohla rehabilitovat i doma.

16. ledna 2024 13:03 Čas čtení 0:54 V Praze srazilo auto ženu s kočárkem, dítě je v umělém spánku (Aktualizováno) V Praze srazilo auto ženu s kočárkem, dítě je v umělém spánku (Aktualizováno)

Na kontroly a fyzioterapie bude muset také dlouhodobě dojíždět. K léčbě bude také potřebovat psychologickou pomoc. „Prosím všechny, aby zaslali jakýkoliv finanční obnos, který Eliška využije na rehabilitační péči, zdravotnické pomůcky a zároveň umožní rodině poskytnout jí kvalitní ošetřovatelskou péči v domácím prostředí a v neposlední řadě pokrytí nákladů domácnosti, vzhledem k absolutnímu omezení příjmu Elišky. Umožněme Elišce život, který žila před tímto tragickým dnem,‘‘ uvádí na stránce sbírky její zakladatelka Radka Hanušová.

donio, eliška
Zdroj: Donio

Na stránce sbírky se lidé pozastavují nad tím, proč peníze neposkytne Nadační fond UK, na který lidé přispívali hned po události. Ten prý s náklady na léčbu pomůže, rodina však podle svých slov prozatím nemá konkrétní informace ohledně částky, kterou z fondu obdrží, jelikož NF UK v tuto chvíli řeší primárně rodiny pozůstalých.

Sbírka je dostupná na platformě Donio. Od jejího spuštění v pondělí se vybralo již přes 900 tisíc korun.

Domů
Sdílet
Diskuse