Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
ČTK
18. ledna 2024 13:31
Čas čtení 1:21

Vražda v Olomouci: Osmatřicetiletou ženu zabil nezletilý hoch, k činu se přiznal

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Vražda v Olomouci: Osmatřicetiletou ženu zabil nezletilý hoch, k činu se přiznal
Zdroj: Policie ČR

Policisté v Olomouci našli v úterý v bytě zavražděnou osmatřicetiletou ženu. Podezřelého pachatele dopadli v noci na středu, jde o nezletilého chlapce mladšího 15 let.

Hoch se k činu přiznal. S ohledem na jeho věk nechtějí policisté k případu sdělovat bližší informace včetně motivu a způsobu vraždy. Vzhledem k věku podezřelého bude případ s největší pravděpodobností odložen. Hoch totiž není trestně odpovědný, řekl dnes ČTK krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. V Olomouckém kraji jde o první letošní vraždu.

18. ledna 2024 12:52 Čas čtení 0:57 Ministr Blažek se vyjádřil k případu podmínky za znásilňování dívky, resort vše prověřuje Ministr Blažek se vyjádřil k případu podmínky za znásilňování dívky, resort vše prověřuje

Po ženě začali policisté pátrat v úterý vpodvečer poté, co se na ně obrátil čtyřicetiletý muž, který postrádal svou bývalou přítelkyni a měl o ni vážné obavy. „Policejní hlídka vyrazila prověřit místo jejího bydliště v olomoucké části Povel. Po vstupu do bytu našla osmatřicetiletou ženu bez známek života. Okolnosti na místě poukazovaly na podezřelé úmrtí zaviněné cizí osobou,“ uvedl krajský policejní mluvčí.

Přivolaní kriminalisté na základě zajištěných stop do středečního rána zadrželi podezřelého nezletilého hocha. K činu se přiznal. „Vzhledem k věku podezřelého nelze k případu sdělovat bližší informace,“ doplnil Hejtman. Policisté tak nechtějí komentovat ani to, jak hoch ženu zavraždil a zda byli v příbuzenském vztahu. Podle neoficiálních informací šlo o syna zavražděné.

Krajská mluvčí záchranné služby Lucie Mikisková dnes ČTK řekla, že žena utrpěla řezná poranění. Záchranáři již napadané ženě na místě pomoc neposkytovali, přivolán byl až koroner k ohledání těla. „Šlo o mnohočetná řezná poranění v oblasti hlavy, byla tam velká ztráta krve,“ uvedla Mikisková.

17. ledna 2024 14:31 Čas čtení 0:45 Lidé se skládají na postřelenou Elišku. Vrah z fakulty ji zasáhl sedmkrát Lidé se skládají na postřelenou Elišku. Vrah z fakulty ji zasáhl sedmkrát

Hoch se vzhledem k věku vězení vyhne, skončit však může v diagnostickém ústavu. O osudu těchto nezletilých pachatelů rozhoduje soud. „S největší pravděpodobností bude případ odložen vzhledem k tomu, že osoba není trestně právně odpovědná,“ doplnil Hejtman. V případě, že by pachateli bylo více než 18 let, by mu za vraždu hrozilo 12 až 20 let vězení. Jako mladistvému mezi 15 až 18 lety by mu hrozila sazba poloviční.

Ve statistikách olomoucké krajské policie je nezletilý pachatel vraždy ojedinělým případem. Naposledy vyšetřovali kriminalisté v Olomouckém kraji obdobný případ v říjnu 2004, kdy byl zavražděn třináctiletý hoch, jehož tělo s bodnými ranami a podřezaným krkem našli lidé nedaleko kulturního domu v Hanušovicích na Šumpersku. V souvislosti s případem tehdy policisté zadrželi nezletilého, o rok staršího školáka, šlo o spolužáka oběti.

Domů
Sdílet
Diskuse