Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Vincenc Novák
3. února 2024 17:26
Čas čtení 0:33

Útok ve vlaku u Kolína. Muž vytáhl na průvodčího nůž, ten ho pohotově zpacifikoval

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Útok ve vlaku u Kolína. Muž vytáhl na průvodčího nůž, ten ho pohotově zpacifikoval
Zdroj: Flickr/Michal Novak/volně k užití

Policisté zasahovali ve vlaku Českých drah u středočeského Kolína, kde měl jeden z cestujících napadnout průvodčího nožem.

Incident se podle informací serveru Novinky.cz odehrál v expresu Metropolitan mířícím z Prahy do Budapešti. Policisté přijali hlášení o události v pátek kolem jedné hodiny odpolední. Incident se obešel bez zranění, podezřelý byl převezen do nemocnice. Okolnosti případu jsou nyní předmětem vyšetřování.

„Přijali jsme oznámení, že došlo k napadení nožem. Jely tam policejní hlídky z Kolína,“ potvrdila pro Novinky mluvčí policie Michaela Richterová.

Bližší informace o případu zveřejnil na Facebooku jeden cestující, který byl svědkem události. Podle něj byl útočníkem narkoman v psychotickém záchvatu, který průvodčího napadl nožem. Ten se stačil útoku ubránit a na útočníka stříkl pepřový sprej. 

„Narkoman pak vyrazil mezi cestující a řval, že chce vodu. Podal jsem mu svoji lahev, nalil si ji na hlavu a utíkal na záchod. Tam ho průvodčí, který navzdory šoku zareagoval naprosto skvěle, zamkl a mezitím volal policii,“ uvedl cestující. 

Domů
Sdílet
Diskuse