Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Adam Tichý
13. března 2024 v 10:08
Čas čtení 0:43

Zaměstnanci velké německé aerolinky stávkují. Dotkne se to i spojů s ČR

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Zaměstnanci velké německé aerolinky stávkují. Dotkne se to i spojů s ČR
Zdroj: Unsplash/Kevin Woblick/volně k užití (ilustrační foto)

Německý letecký dopravce Lufthansa musí kvůli stávce od úterka rušit svoje lety. Mezi odřeknutými spoji je i několik z Prahy a do Prahy.

Stávka zaměstnanců Lufthansy začala již v úterý ráno. Zaměstnanci aerolinky stávkovali nejprve na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem. Z největšího letiště v Německu bylo zrušeno na 600 letů, mezi nimi i pět do Prahy a pět z Prahy. Úterní stávka se podle odhadů společnosti dotkla až 70 tisíc pasažérů.

12. března 2024 v 14:31 Čas čtení 0:18 Británie vydala zatykač na Tatea. Influencera zadrželi v Rumunsku Británie vydala zatykač na Tatea. Influencera zadrželi v Rumunsku

Problémy ale budou pokračovat i dnes, kdy je naplánována stávka na letišti v Mnichově. Zde se podle německého listu Der Spiegel očekává zrušení až 400 spojů, což dolehne až na 50 tisíc cestujících. I v Mnichově se mají rušit letecké spoje s ČR.

Ve čtvrtek budou stávky pokračovat na dalších místech po Spolkové republice Německo. Problémům budou čelit letiště v Karlsruhe / Baden-Badenu, Kolíně nad Rýnem / Bonnu, Berlíně, Hamburku nebo například v Stuttgartu.

Stávky se konají pod taktovkou odborových svazů Ufo a Verdi. Ty žádají zvýšení mezd o 15 procent a vyplacení jednorázové prémie 3000 eur (76 tisíc korun), která by pracovníkům pomohla zmírnit dopady zdražování a inflace.

Domů
Sdílet
Diskuse