Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Karolína Fejtová
10. dubna 2024 17:16
Čas čtení 0:34

Vyšplhala na Eiffelovku. Odvážná mistryně v parkouru překonala světový rekord

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Vyšplhala na Eiffelovku. Odvážná mistryně v parkouru překonala světový rekord
Zdroj: Wikimedia Commons

Anouk Garnier je dvojnásobná mistryně světa v parkouru. Ve středu si na své konto připsala další úspěch, když překonala světový rekord ve šplhu na laně.

Garnier si pro svůj šplh vybrala unikátní místo – Eiffelovu věž v Paříži, hlavním městě Francie, kde se toto léto uskuteční olympijské hry.

10. dubna 2024 14:12 Čas čtení 0:23 Matka nechala ve vedrech v autě dvouletou holčičku, aby si skočila ke kadeřnici. Dítě skončilo v nemocnici Matka nechala ve vedrech v autě dvouletou holčičku, aby si skočila ke kadeřnici. Dítě skončilo v nemocnici

Sportovkyně vyšplhala až do druhého patra věže, tedy 110 metrů, čímž překonala jak mužský (90 metrů), tak ženský (26 metrů) dosavadní světový rekord. Celý šplh vysílala živě na svém instagramovém profilu, kam zároveň nahrála i záznam.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Anouk Garnier (@anoukgarnier)

Své záměry sdílela na téže sociální síti na konci března. „Jako každý velký projekt to začíná bláznivým nápadem, snem, ambicí. Překonat světový rekord. Nejdelší šplh na laně na světě. Potřebovalo to ale symbolické místo. Hned mě napadla Eiffelovka,“ napsala.

Její šplh nebyl jen o sportu, ale zároveň jím chtěla pomoci získat prostředky pro Ligu proti rakovině. „Moje matka bojuje s rakovinou. Pro mne bylo důležité překonat samu sebe pro velkou věc, posunout výzkum a léčbu rakoviny,“ dodala.

Domů
Sdílet
Diskuse