Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
Tereza Šnajdrová
3. května 2023 14:57
Čas čtení 0:44

Cena benzinu a nafty klesá. Naftu koupíš nejlevněji za poslední rok

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Cena benzinu a nafty klesá. Naftu koupíš nejlevněji za poslední rok
Zdroj: Pixabay/Engin_Akyurt/na voľné použitie

Naftu na některých čerpacích stanicích koupíš i pod hranicí 30 korun za litr.

Ceny pohonných hmot i nadále zlevňují. Podle webu mbenzin se cena za litr nafty poprvé po roce dostala pod hranici 30 korun a zdražování se zastavilo také u benzinu. Nejlevnější naftu koupíš v okrese Cheb, kde za litr zaplatíš 29,90 koruny, a ve stejném okrese seženeš i nejlevnější benzin, který můžeš pořídit i za 36,90 koruny za litr.

3. května 2023 13:00 Čas čtení 0:59 Prezident Pavel představil svůj oficiální portrét a poštovní známku, co na ně říkáš? Hlasuj v anketě Prezident Pavel představil svůj oficiální portrét a poštovní známku, co na ně říkáš? Hlasuj v anketě

Majitelé dieselových motorů se mohou radovat. Cena nafty klesla pod hranici 30 korun, což na českých silnicích nepamatujeme již zhruba rok a půl. Za nižší cenu nafty může vládou zavedené snížení spotřební daně u nafty, avšak toto by mohlo v červnu skončit. Státní kasu by letos snížení spotřební daně u nafty mohlo stát zhruba 10 miliard, informuje ČT24.

Naftu nejlevněji natankuješ v okrese Cheb. Kolem 32 korun za litr pak naftu natankuješ také na Sokolovsku, Karlovarsku či v dalších městech v západních Čechách. Nejlevnější benzin taktéž natankuješ v okrese Cheb. Litr tě tam bude stát 36,90 koruny a podobně pak zaplatíš také na Karlovarsku a Sokolovsku. 

Nejdražší pohonné hmoty jsou pak již tradičně v Praze, kde za litr benzinu zaplatíš v průměru 39 korun a za litr nafty 36 korun.

Domů
Sdílet
Diskuse