Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Kateřina Viková ČTK
19. června 2023 v 16:51
Čas čtení 1:09

Alexandra Udženija, starostka Prahy 2, rezignovala (Aktualizováno)

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Alexandra Udženija, starostka Prahy 2, rezignovala (Aktualizováno)
Zdroj: www.alexandraudzenija.cz

Alexandra Udženija (ODS) dnes odstoupila z funkce starostky městské části kvůli souběhu s funkcí náměstkyně primátora hlavního města pro sociální věci a zdravotnictví. Oznámila to dnes na zasedání zastupitelů městské části.

AKTUALIZACE (18:05): Starostou Prahy 2 byl podle očekávání jmenován místostarosta Jan Korseska (ODS).

Udženija nadále zůstane řadovou zastupitelkou městské části. „Také se dál budu věnovat věcem, jako je péče o potřebné, seniory, klub pro rodiče a děti, nadační fond, a dál budu k dispozici našemu centru sociálních služeb,“ řekla na zasedání zastupitelů.

19. června 2023 v 14:06 Čas čtení 0:52 ČHMÚ vydal výstrahu před vysokými teplotami, kde po Česku bude platit? ČHMÚ vydal výstrahu před vysokými teplotami, kde po Česku bude platit?

Koalice Společně pro Prahu 2 (ODS a TOP 09) na její místo navrhuje dlouholetého místostarostu Jana Korsesku (ODS), který má na starost finance, investice a majetek. Jako místostarostku pak navrhují Lucii Pechovou (ODS).

Opozice chce, aby z pozice radní odstoupila i Černochová

Opozice zároveň požaduje odstoupení neuvolněných radních, tedy pokud to není jejich hlavní zaměstnání. „Praha 2 si zaslouží radní na plný úvazek,“ řekl opoziční zastupitel Jaroslav Němec (Piráti). Podle něj by tak měla rezignovat rovněž Jana Černochová (ODS), která je radní pro školství a mládež v Praze 2 a zároveň ministryní obrany.

19. června 2023 v 12:14 Čas čtení 0:54 Radní schválili nový název Koněvovy ulice, líbí se ti? Hlasuj v anketě Radní schválili nový název Koněvovy ulice, líbí se ti? Hlasuj v anketě

„Pokud bych chtěla na pozici neuvolněné radní městské části Prahy 2 rezignovat, jistě by vás s tím návrhový a volební výbor seznámil, nic takového na programu ale není,“ reagovala Černochová. Návrh na odstoupení odmítl i místostarosta Michal Zuna (Společně pro Prahu 2).

Starostkou byla Uždenija půl roku

Zastupitelé hlavního města zvolili 16. února za Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) Udženiji do funkce náměstkyně primátora pro sociální věci a zdravotnictví. Stejnou oblast měla dosud na starost také na radnici Prahy 2. Starostkou Prahy 2 se stala Udženija loni, v čele radnice byla od prosince 2021, kdy ve funkci vystřídala Janu Černochovou (ODS), která se stala ministryní obrany.

19. června 2023 v 13:30 Čas čtení 2:13 5 nejlepších akcí v Praze: Vyraz na Metronome festival, koncert Maroon 5 nebo bazar na Letné 5 nejlepších akcí v Praze: Vyraz na Metronome festival, koncert Maroon 5 nebo bazar na Letné

V Praze 2 vládne Společně pro Prahu 2 (ODS a TOP 09) a ANO, ve 35členném zastupitelstvu mají těsnou většinu 18 hlasů. Komunální volby v Praze 2 vyhrála koalice Společně (ODS a TOP 09) a druhá skončila Praha 2 Sobě. 

Domů
Sdílet
Diskuse