Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Vincenc Novák ČTK
10. září 2023 9:11
Čas čtení 0:33

GALERIE: Zemětřesení v Maroku má na kontě už přes dva tisíce obětí. Takto to na místě vypadá

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
GALERIE: Zemětřesení v Maroku má na kontě už přes dva tisíce obětí. Takto to na místě vypadá
Zdroj: TASR/AP Photo/Mosa'ab Elshamy

Páteční neštěstí si podle informací tamního ministerstva vnitra vyžádalo již více než dva tisíce obětí, dalších 1404 lidí je v kritickém stavu. V zemi byl vyhlášen třídenní státní smutek.

Jak informuje The Guardian, zemětřesení postihlo centrální část země. Největší škody jsou hlášeny z oblastí, ve kterých se nachází množství malých vesnic a městeček. Zřícené a poškozené budovy ale hlásí také historické město Marrákeš s více než milionem obyvatel. Otřesy pocítili i obyvatelé hlavního města Rabatu či Casablancy.

Mnohé země již vyjádřily Maroku soustrast a přislíbily tamní vládě pomoc. Již v sobotu večer odletěl do Marrákeše dvoučlenný tým českých hasičů, jehož cílem bude vyhodnotit situaci na místě a dohodnout případné nasazení specializovaného týmu, který se zaměřuje na vyhledávání v sutinách. 

„V pohotovosti je celý těžký USAR tým (Urban Search and Rescue, pozn. red.), který je klasifikován pro vyhledávání a záchranu osob. Zahrnuje asi sedmdesátku lidí,“ dodal na Twitteru Hasičský záchranný sbor ČR s tím, že většinu z nich tvoří zástupci pražských a moravskoslezských hasičů s jednotlivci z dalších krajů. 

Zemětřesení v Maroku si vyžádalo více než dva tisíce obětíZemětřesení v Maroku si vyžádalo více než dva tisíce obětíZemětřesení v Maroku si vyžádalo více než dva tisíce obětíZemětřesení v Maroku si vyžádalo více než dva tisíce obětí
Zobrazit galerii
(8)
Domů
Sdílet
Diskuse