Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
ČTK
16. března 2024 v 12:46
Čas čtení 1:11

Zeman zůstává na jednotce intenzivní péče, jeho stav je stále vážný

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené

Bývalý prezident Miloš Zeman zůstává po čtvrteční operaci krevní sraženiny v motolské nemocnici na jednotce intenzivní péče.

Zemanův zdravotní stav je stále vážný, ale stabilizovaný, nezhoršil se, odpověděla dnes na dotaz ČTK mluvčí nemocnice Pavlína Danková. Zemanův zdravotní stav zhodnotí a o dalším postupu rozhodne v pondělí ráno lékařské konzilium, řekl ČTK Zemanův spolupracovník a někdejší vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář.

Devětasedmdesátiletý Zeman přijel ve čtvrtek do motolské nemocnice, podle svých spolupracovníků si stěžoval na bolest nohy. Lékaři ho ještě ten samý den operovali kvůli kritickému nedokrvení nohy, které způsobila krevní sraženina.

Miloš Zeman
Zdroj: TASR/Martin Baumann

„Podle mých informací se mu daří dobře, jak jen to je po operaci možné,“ uvedl Mynář. Na doporučení lékařů ho zatím v nemocnici nenavštívil. Čeká, jak jeho stav po víkendu vyhodnotí lékaři, včetně toho, kdy bude možný přesun z jednotky intenzivní péče na standardní lůžko. Nemocnice v pátek uvedla, že délku hospitalizace zatím nelze určit.

Podle informací ČTK leží Zeman na jednotce intenzivní péče Kliniky kardiovaskulární chirurgie Fakultní nemocnice Motol. „Stav bývalého prezidenta Miloše Zemana je stále vážný, ale stabilizovaný a nedošlo k žádnému zhoršení,“ uvedla dnes kolem poledne Danková. Další informace má nemocnice sdělit se souhlasem rodiny v pondělí.

8. března 2023 v 21:30 Čas čtení 2:03 Obrazem: „Vyhazujeme buranství, aroganci a Jiřího Ovčáčka.“ Satirici z Hradu vynášeli „Zemanu“ Obrazem: „Vyhazujeme buranství, aroganci a Jiřího Ovčáčka.“ Satirici z Hradu vynášeli „Zemanu“

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pátek večer v České televizi řekl, že Zeman dostává špičkovou péči a léčba byla úspěšná, i když i vzhledem k věku zůstává jeho stav vážný. Lékaři při operaci Zemanovi zprůchodnili tepny a obnovili prokrvení. Takzvaný hybridní zákrok, kterému se Zeman podrobil, provádějí intervenční radiologové ve spolupráci s cévními chirurgy, uvedl Válek, sám radiolog. Je to podle něj poměrně komplikovaný, ale běžný výkon, kterých se v Česku provedou stovky, ne-li tisíce ročně.

Už na začátku prvního Zemanova funkčního období v roce 2013 lékaři informovali o tom, že trpí polyfunkční neuropatií, kvůli které ztrácí cit v nohou, což bývá neurologická komplikace při cukrovce. V dubnu 2021 Zeman oznámil, že se kvůli problémům s chůzí a stabilitou rozhodl přesunout na vozík.

Domů
Sdílet
Diskuse