Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Vincenc Novák
17. dubna 2024 9:18
Čas čtení 0:36

Pražské autobusy čeká zásadní změna. Brzy budou všechny zastávky na znamení

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Pražské autobusy čeká zásadní změna. Brzy budou všechny zastávky na znamení
Zdroj: Pražská integrovaná doprava/propagační materiál

Od 29. června se plošně mění charakter všech autobusových zastávek v Praze a okolí. Nově budou muset cestující požádat řidiče o zastavení prostřednictvím tlačítka.

Jak informuje web ZDopravy.cz, novinku už schválili radní Středočeského kraje, aktuálně se čeká ještě na schválení ze strany hlavního města. Obdobný systém již funguje například v Bratislavě, Vídni, Berlíně či Londýně. 

16. dubna 2024 16:24 Čas čtení 0:51 Pozměňovací návrhy senátorů omezují nejen práva homosexuálních párů, ale i žen Pozměňovací návrhy senátorů omezují nejen práva homosexuálních párů, ale i žen

Cestující, kteří chtějí vystoupit, si budou muset hlídat, zda stojí v blízkosti signalizačního tlačítka. Pro výstup bude možné stisknout také tlačítko dveří, tlačítko pro výstup s kočárkem nebo žádost o plošinu. Na zastávkách bude naopak nutné stát na viditelném místě tak, aby měl řidič možnost včas zastavit. 

Pražská autobusová síť v současné době čítá okolo 2,5 tisíce zastávek, z nichž 69 procent je na znamení. Díky novým pravidlům dojde ke sjednocení režimu i na těch zbývajících. 

3. ledna 2024 17:41 Čas čtení 0:41 Revoluce v pražské MHD. Příměstské autobusy chystají novinku, která usnadní cestování Revoluce v pražské MHD. Příměstské autobusy chystají novinku, která usnadní cestování

Chystaná změna má podle webu ZDopravy své výhody i nevýhody. Mezi pozitivní dopady patří zkrácení cestovní doby, nižší produkce hluku a emisí či nižší náklady na pohonné hmoty a provoz. Včasné upozornění řidiče může být naopak problematičtější pro seniory, děti či cestující se zavazadly. 

Domů
Sdílet
Diskuse