Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Aneta Gospičová
15. května 2024 18:05
Čas čtení 0:44

Zveřejnili video pokusu o atentát na Roberta Fica. Útočník vystřelil pětkrát

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Zveřejnili video pokusu o atentát na Roberta Fica. Útočník vystřelil pětkrát
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Útočník vystřelil pětkrát.

Na sociálních sítích koluje další video s pokusem o atentát na premiéra Roberta Fica. Na záběrech je vidět premiér a útočník Juraj C. u zábradlí. Po několika vteřinách je slyšet pět výstřelů. Střelec byl okamžitě zpacifikován.

O útoku na slovenského premiéra jsme informovali v tomto článku. Redakce slovenského Refresheru celou situaci sleduje v živém přenosu.

„Identita zadrženého útočníka zůstává neznámá. Podle některých slovenských médií jím je 71letý muž z jihu Slovenska. Televize Markíza za útočníka označila spisovatele Juraje Cintulu z města Levice a uvedla, že na místo střelby přijel vlastním vozem,“ píše ČT24.

Informace o zdravotním stavu slovenského premiéra jsou nejednotné. Denník N nejprve s odkazem na několik zdrojů uvedl, že je Fico mimo ohrožení života. Slovenský úřad vlády ale hovořil o opaku. Oficiální facebooková stránka Roberta Fica pak píše o stavu ohrožujícím život předsedy vlády.

18. května 2024 9:00 Čas čtení 1:14 KOMENTÁŘ: Atentát na Fica změnil můj pohled na Slovensko. Bojím se, co přinesou nejbližší dny, píše editor slovenského Refresheru KOMENTÁŘ: Atentát na Fica změnil můj pohled na Slovensko. Bojím se, co přinesou nejbližší dny, píše editor slovenského Refresheru

Agentura Reuters napsala, že premiér byl při vědomí, když byl přijat do nemocnice v Handlové. Jeho životní funkce lékaři stabilizovali, uvedla podle ČT24 mluvčí nemocnice.

Robert FicoRobert Ficofico
Zobrazit galerii
(3)
Domů
Sdílet
Diskuse