Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Kateřina Viková
27. dubna 2023 11:19
Čas čtení 0:37

Policie u Vídně zabavila rekordní množství marihuany. Hlavní podezřelou je Češka

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Policie u Vídně zabavila rekordní množství marihuany. Hlavní podezřelou je Češka
Zdroj: Pxhere

Rakouská policie minulý týden zabavila tunu marihuany a v souvislosti s pěstováním konopí zadržela 13 podezřelých. Je mezi nimi i devětadvacetiletá Češka.

Pachatelé pěstovali konopí ve dvou halách jižně od rakouské metropole. Podle portálu rakouského listu Kurier jde o rekordní množství zadržené drogy. Skupina, v níž byli kromě Rakušanů a Češky také Chorvati a Srbové, podle webu s drogou obchodovala roky. Konopí pěstovala v halách o rozloze dvou tisíc metrů čtverečních, ale i v bytě ve vídeňské čtvrti Brigittenau.

 
Kromě velkého množství marihuany policie zabavila i zlaté cihly, hotovost v hodnotě téměř 300 tisíc eur (sedm milionů korun) a zfalšované pasy.

27. dubna 2023 7:45 Čas čtení 0:57 Další den soudu s Dominikem Ferim: Vypovídat bude psychoterapeutka oběti (Aktualizováno) Další den soudu s Dominikem Ferim: Vypovídat bude psychoterapeutka oběti (Aktualizováno)

Hodnota zabaveného množství drogy se pohybuje kolem 4,2 milionu eur (99 milionů korun). V běžném roce rakouská policie v celé zemi objeví kolem dvou tun marihuany. „Nepamatuji si, kdy jsme naposledy najednou zabavili jednu tunu,“uvedl Daniel Lichtenegger z rakouské policie.

Domů
Sdílet
Diskuse