Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Tereza Šnajdrová
18. července 2023 18:38
Čas čtení 0:47

Hongkong se pustil do boje proti kuřákům a kuřačkám. Veřejnost nabádá k tomu, aby na ně upřeně zírala

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Hongkong se pustil do boje proti kuřákům a kuřačkám. Veřejnost nabádá k tomu, aby na ně upřeně zírala
Zdroj: Unsplash/Mikail Duran/volně k užití

Hongkong se pustil do boje proti kuřákům*kuřačkám, a to poněkud neobvyklým způsobem.

Tamní ministr zdravotnictví Lo Čchun-mau vyzval veřejnost, aby na kouřící osoby upřeně zírala a pohledem vyjadřovala nesouhlas. Kouřící se tak prý budou stydět, sáhnou si do svědomí a se zdraví škodlivým zlozvykem třeba i přestanou, píší BBC a Insider.

18. července 2023 13:19 Čas čtení 0:47 Muž a žena se pokusili sabotovat koncert kapely Rammstein. Podle nich Lindemann nepatří na pódium, ale před soud Muž a žena se pokusili sabotovat koncert kapely Rammstein. Podle nich Lindemann nepatří na pódium, ale před soud

Šéf hongkongského zdravotnictví vyzval k veřejnému zostuzení kuřáctva, aby město očistil od lidí, kteří si zapalují na zakázaných místech, ale i na těch, kde to výslovně zakázáno není. Rád by, aby se Hongkong stal nekuřáckým místem, což v dnešní době může znít jako utopie. Lo Čchun-mau si však myslí něco jiného. Když nepomůže policie, pomůže veřejnost. 

V Hongkongu je zakázáno kouřit v restauracích, na pracovištích, ve vnitřních veřejných prostorech i na některých veřejných prostranstvích. Aby mohlo dojít k dalšímu omezení kuřáctva, je prý nutná pomoc veřejnosti, která kouřící přistihne při činu a bude na ně upřeně zírat. 

„Hongkong potřebuje kulturu ve společnosti. Když veřejnost vidí, že lidé kouří v nekuřáckých prostorách, může na kuřáky zírat,“ okomentoval doporučení šéf resortu zdravotnictví. „Nikdo neřekne, že je třeba zákonem donutit lidi stát ve frontě. Naše společnost je schopna vytvořit kulturu, kdy lidé budou pravidlo stát ve frontě při čekání na autobus dodržovat. Doufám, že celá společnost dokáže vytvořit podobné pravidlo pro kouření,“ dodal. 

Anketa:
Odradilo by tě zírání okolí od toho, aby sis zapálil*a cigaretu?
Ne, ať si trhnou.
Ano, bylo by mi to nepříjemné.
Ne, ať si trhnou.
81 %
Ano, bylo by mi to nepříjemné.
19 %
Domů
Sdílet
Diskuse