Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Vincenc Novák
5. srpna 2023 9:44
Čas čtení 0:53

Zemřel Mark Margolis, slavný herec ze seriálů Breaking Bad či Better Call Saul

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Zemřel Mark Margolis, slavný herec ze seriálů Breaking Bad či Better Call Saul
Zdroj: Mike Pont/FilmMagic

Ve věku 83 let zemřel americký herec Mark Margolis, představitel drogového bosse ze seriálu Breaking Bad.

Margolis si během své herecké kariéry zahrál v řadě filmů i seriálů. Jeho zřejmě nejznámější rolí je postava Hectora „Tia“ Salamancy, němého spolupracovníka drogového kartelu ze seriálu Breaking Bad, který se svým okolím komunikoval pouze prostřednictvím zvonečku. Za svůj herecký výkon byl v roce 2012 nominován na cenu Emmy. O jeho smrti informoval deník The Guardian.

Během své více než padesátileté herecké kariéry byl Margolis obsazován především do vedlejších rolí. Diváci si ho mohou pamatovat také ze seriálu Volejte Saulovi nebo z filmů Černá labuť či . V roce 2013 poskytl rozhovor americkému deníku The New York Times, ve kterém uvedl, že se během svého života objevil ve více než 100 snímcích. Lidé ho však prý začali na ulici poznávat až po vydání seriálu Breaking Bad (Perníkový táta). 

24. května 2024 16:00 Čas čtení 3:00 Co si pustit o víkendu: Druhá Duna je konečně na streamu. Netflix nasadí sci-fi s J. Lo a chválenou českou novinku uvidíš zdarma Co si pustit o víkendu: Druhá Duna je konečně na streamu. Netflix nasadí sci-fi s J. Lo a chválenou českou novinku uvidíš zdarma

Margolis se narodil v roce 1939 ve Filadelfii. Po krátkém studiu na univerzitě se vydal do New Yorku, kde zahájil svoji hereckou kariéru. Zemřel ve čtvrtek 3. srpna po krátké nemoci v nemocnici Mount Sinai v New Yorku po boku svého syna a manželky. 

Domů
Sdílet
Diskuse