Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Vincenc Novák TASR
8. října 2023 17:54
Čas čtení 0:32

FOTO: Válka v Izraeli si už vyžádala přes 600 mrtvých. Drastické záběry ukazují druhý den bojů

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Citlivý obsah
Článek může obsahovat:
  • produkty a služby určené pro osoby starší 18 let
  • sex, nahotu a jiný nevhodný obsah
  • násilí, krev nebo obsah nevhodný pro citlivé povahy
mám nad 18 let (zobrazit obsah)
zpět na hlavní stránkuZpět

Již druhý den se Izrael nachází ve válečném stavu. V sobotu ráno zahájili palestinští radikálové rozsáhlý raketový útok z Pásma Gazy. Izraelská armáda v reakci zahájila rozsáhlou odvetnou operaci. Konflikt si na obou stranách již vyžádal stovky mrtvých.

Kromě samotných raket vyslali teroristé z hnutí Hamás na území židovského státu také ozbrojená komanda. Ta se na několika místech dostala do konfliktu s izraelskou armádou a policií. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu ve svém projevu uvedl, že jeho země je ve válečném stavu, a radikálům vzkázal, že za svoje činy zaplatí cenu, jakou ještě nepoznali.

8. října 2023 10:42 Čas čtení 1:14 Předpověď počasí: V Česku už padal první sníh. Jaké teploty přinese příští týden? Předpověď počasí: V Česku už padal první sníh. Jaké teploty přinese příští týden?

V médiích se také objevily zprávy o civilistech, kteří jsou palestinskými radikály unášeni na území Pásma Gazy. V blízkosti hranic Izraele s Pásmem Gazy probíhá rozsáhlá evakuace, jejímž cílem je dostat do bezpečí tamní obyvatele.

Bilance počtu obětí dále narůstá. Na izraelské straně si konflikt vyžádal již více než 600 mrtvých. Od sobotní noci toto číslo vrostlo zhruba o 300. Izraelská vláda již aktivovala článek 40 tamního zákona, kterým zemi oficiálně uvedla do válečného stavu.

Následující galerie obsahuje drastické záběry.

Palestinci zkoumají trosky budovy zasažené izraelským raketovým útokem na Pásmo Gazy.Palestinci zkoumají trosky budovy zasažené izraelským raketovým útokem na Pásmo Gazy.Palestinci transportují zadrženého izraelského civilistu z města Kfar Azza do Pásma GazyTěla obětí útoku palestinských radikálů.
Zobrazit galerii
(10)
Domů
Sdílet
Diskuse