Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Radim Šlechta
17. října 2023 18:43
Čas čtení 0:56

„Sami nemáte šanci.“ Okamura chce spojit síly s Babišem

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
„Sami nemáte šanci.“ Okamura chce spojit síly s Babišem
Zdroj: ČTK/Šulová Kateřina

Sněmovna projednává vyslovení nedůvěry vládě. Potřetí za toto volební období. Tomio Okamura (SPD) vyslovil přání „spojit se“ s Andrejem Babišem a hnutím ANO, aby nahradil kabinet Petra Fialy.

„Není čas na politikaření,“ vzkázal předseda SPD Tomio Okamura bývalému premiérovi a šéfovi ANO Andreji Babišovi. Podle něj je potřeba, aby obě hnutí táhla za jeden provaz a ukončila působení kabinetu Petra Fialy (ODS). Informuje o tom Deník N.

Poslanecká sněmovna od úterý jedná o vyslovení nedůvěry současné vládě. Během tohoto volebního období již potřetí. Na odvolání ale v současnosti nemají dostatečný počet křesel. Opozice by jich potřebovala 101, disponuje ale jenom 91.

Předseda SPD Tomio Okamura během jednání kritizoval vládu kvůli podpoře Ukrajiny, migraci i evropské politice. Zároveň vyzval hnutí ANO ke spolupráci. Sám prý chce předčasné volby, aby se „rozdaly nové demokratické karty“. V minulosti SPD řeklo, že by se rádo dostalo do nové vlády.

„Nechápu, proč vy v hnutí ANO stále odmítáte v tomto spolupráci, proč jste solitéři. Myslíte, pane Babiši, že ANO samo svrhne vládu? Uvidíte, že ne, přehlasují nás. Sami nemáte šanci. Fialova vláda se drží jako klíšťata,“ řekl Okamura.

V průběhu úterka ANO a SPD kritizovaly za kauzu Dozimetr i současnou ekonomickou situaci. „Důvodů jsou mraky. Premiér a vláda podvedli a zradili občany,“ řekl Andrej Babiš. Nechal se také slyšet, že Petr Fiala ve skutečnosti „vládu neřídí, nanejvýš to celé moderuje“. 

„Opětovný pokus (o vyslovení nedůvěry vládě, pozn. red.) nás stojí čas a energii, které bychom mohli využít lépe. Je to právo opozice, které je potřeba respektovat,“ uvedl ministerský předseda Fiala s tím, že nakonec stejně rozhodnou voliči a voličky.

Domů
Sdílet
Diskuse