Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Karolína Fejtová
27. října 2023 16:40
Čas čtení 0:45

Hračkářství Dráčik připomíná konspirační blog. Tentokrát se vyjadřuje k Izraeli a Palestině

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Hračkářství Dráčik připomíná konspirační blog. Tentokrát se vyjadřuje k Izraeli a Palestině
Zdroj: Firmy/volně k užití

Slovenský prodejce hraček Dráčik pokračuje ve vlně konspiračních a dezinformačních zpráv. Na svých webových stránkách tentokrát sdílel text s názvem Izraelská genocida v Gaze a Evropa v plamenech.

Mimo prodeje hraček si návštěvníci webovek Dráčiku mohou přečíst i opravdu šílený text o izraelské genocidě. Autor Dušan Víglaský ve svém novém textu hodnotí současnou situaci na Blízkém východě. „Hamás i Mosad jsou řízeny stejnými lidmi, takže mluvit o teroristickém útoku, který byl nečekaný, je pohádka pro hlupáky. Nemluvě o tom, že Izrael má v Hamásu stovky vlastních lidí. Pokud by armáda a bezpečnostní síly chtěly, tak by takovou záležitost hravě zneškodnily,“ uvádí.

Není to poprvé, co se u Dráčika objevil podobný text. Již před rokem na svých webových stránkách označil LGBT za úchylky ega nebo přirovnával média ke koncentračním táborům. V jiném článku autor textu šířil kritiku očkování a opatření proti covidu-19.

Podle mluvčího policejního prezídia Jakuba Vinčáleka policie již minulý rok přijala oznámení o sdílených informacích hračkářství. „Policisté nedošli k závěru, že by se jednalo o trestný čin,“ sdělil pro Forum24 v dubnu Vinčálek.

Autorem článků je majitel hračkářství Dušan Víglaský. Nově své myšlenky publikuje také na blogu Koncept, na který se skrz Dráčik lze prokliknout. „Články píšu já, Dušan Víglaský, a budu je psát nadále. Zdá se, že vám to nějak nevyhovuje,“ uvedl v jednom ze svých textů.

Domů
Sdílet
Diskuse