Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Anna Peclová
9. listopadu 2023 12:39
Čas čtení 1:03

Facebook a Instagram můžeš mít bez reklam. Kolik stojí předplatné a jak ho zřídit?

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Facebook a Instagram můžeš mít bez reklam. Kolik stojí předplatné a jak ho zřídit?
Zdroj: Pexels / Andrea Piacquadio/volně k užití

Společnost Meta nově nabízí pro evropské země placenou verzi Facebooku a Instagramu. Poplatek umožní používání sítí bez reklam.

V reakci na rozhodnutí evropských regulátorů, jež společnosti nařizuje zpřístupnění služeb i těm, kteří odmítají cílenou reklamu a sběr osobních dat, zavedla společnost Meta, pod niž spadají sociální sítě Facebook a Instagram, placenou alternativu. Přístup zdarma zůstává nadále, bude se však zobrazovat s reklamou.

Kolik předplatné stojí?

V těchto dnech už uživatelé a uživatelky dostávají při vstupu do aplikací oznámení, ve kterém si mohou vybrat účet s reklamami nebo bez nich. Lidé, kteří se rozhodnou používat platformy zdarma, uvidí reklamy i nadále.

14. května 2023 11:00 Čas čtení 3:55 Mark Zuckerberg slaví 39. narozeniny. Jaký bere plat a proč zabil kozu laserem? Tohle je 6 zajímavostí, které možná nevíš Mark Zuckerberg slaví 39. narozeniny. Jaký bere plat a proč zabil kozu laserem? Tohle je 6 zajímavostí, které možná nevíš

Měsíční předplatné pro všechny používané účty na webu aktuálně vychází na 9,99 eura měsíčně, v přepočtu tedy 245 korun, nebo 12,99 eura (319 korun) u chytrých telefonů a tabletů se systémy Android nebo iOS. Tarif, který by kombinoval obě zařízení, společnost nepředstavila. Od března 2024 bude nutné platit zvlášť za každý účet zobrazený v Centru účtů. První přijde na 9,99 eura měsíčně, za každý další si pak uživatel*ka připlatí 6 eur měsíčně (148 korun).

Anketa:
Půjdeš do předplatného bez reklam?
No jasně.
Ne, zůstanu u bezplatné verze.
No jasně.
9 %
Ne, zůstanu u bezplatné verze.
91 %

Jak předplatné zřídit?

Jak upozornil server Lupa.cz, předplatné jde zřídit i v případě, že jsi u prvního upozornění tuhle možnost odmítl*a. Podle nápovědy na sociální síti lze postupovat podle následujících instrukcí:

  • Vpravo nahoře klikneš na svůj profilový obrázek.
  • Klikneš na Nastavení a soukromí a pak na Nastavení.
  • V nabídce vlevo klikneš na Centrum účtů.
  • Klikneš na Předvolby pro reklamy a pak na Bezplatné s reklamami.
  • Vybereš Předplatit a používat bez reklam a potom klikneš na Pokračovat.
  • Přečteš si, co můžeš od předplatného čekat, a potom klikneš na Pokračovat.
  • Zkontroluješ předplatné a potom klikneš na Pokračovat k platbě.
  • Zadáš platební údaje a klikneš na Pokračovat.
  • U pokladny klikneš na Předplatit.
Domů
Sdílet
Diskuse