Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Anna Vondráková
22. listopadu 2023 7:02
Čas čtení 1:15

Pražská ulice se dostala podruhé mezi 20 nejdražších na světě. Od minulého roku si však pohoršila

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené

Ulice Pařížská se letos znovu zařadila mezi 20 nejdražších nákupních ulic světa. Ve střední a východní Evropě je dokonce první.

Společnost Cushman & Wakefield každoročně vydává žebříček nejdražších nákupních ulic světa. Celkově v něm analyzuje 49 zemí, a to například i podle nejvyššího dosahovaného nájemného. Z každé země pak vybere jednu ulici, nejedná se tedy o čisté srovnání nákupních ulic, ale spíše o srovnání jednotlivých zemí. Absolutním vítězem žebříčku se opět stala horní část Páté avenue v New Yorku. V Česku pak podle očekávání zvítězila ulice Pařížská.

Nejdražší roční nájem zde činí 2 700 eur (asi 66 100 korun) za metr čtvereční. Na první pohled se jedná o astronomické numero, avšak ve srovnání s vítězem jde o poměrně malou částku. Na Páté avenue se roční nájem pohybuje okolo 20 384 eur (v přepočtu 499 807 korun) za metr čtvereční.

Ulice Pařížská se na seznamu poprvé objevila minulý rok, a to hned na sedmnáctém místě, kdy poprvé porazila ulici Na Příkopech. Letos jí připadla 19. příčka, avšak stále se umístila nejlépe ze zemí střední a východní Evropy. Nejvíce se Česku přiblížilo Maďarsko s ulicí Vaci Ucta (na 30. místě). Slovensko skončilo až na 42. místě. V celkovém srovnání Evropy se Česká republika umístila na 11. místě.

21. listopadu 2023 15:13 Čas čtení 0:48 Známá kurýrní firma v Česku končí. Zanechá za sebou nespokojené klienty Známá kurýrní firma v Česku končí. Zanechá za sebou nespokojené klienty

„Pařížská ulice v Praze je dlouhodobě v rámci střední a východní Evropy primárním cílem luxusních značek, které do regionu vstupují,“ uvedl partner a vedoucí týmu pronájmu maloobchodních prostor pro střední a východní Evropu ve společnosti Cushman & Wakefield Jan Kotrbáček. „Praha je pro luxusní značky v rámci Evropy jednoznačně velice žádanou destinací a Pařížská ulice vytváří naprosto unikátní lokalitu pro prezentaci luxusního zboží. Tato třída a její okolí je s naprostým přehledem nejhezčí, nejkompaktnější luxusní destinací ve střední Evropě a má nejširší nabídku zastoupených značek.“

Domů
Sdílet
Diskuse