Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Eva Thonhauserová
18. prosince 2023 12:12
Čas čtení 0:27

Pokud máš v telefonu tuto aplikaci, rychle ji odinstaluj. Můžeš přijít o osobní údaje a peníze

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené

V současné době tato čínská aplikace vede kampaň na podporu levného nakupování.

Aplikace Temu shromažďuje údaje svých uživatelů a podle mnoha odborníků představuje bezpečnostní riziko v podobě ohrožení osobních údajů, upozorňuje web Mediaklik.

Temu mimo jiné nepodporuje dvoufaktorové ověřování při platbách, což zlodějům usnadňuje přístup k platební kartě. V současné době dělá čínská aplikace kampaň, v níž propaguje levné nákupy.

18. prosince 2023 12:39 Čas čtení 2:16 Nejhnusnější jídla na světě podle turistů: Česká vánoční pochoutka skončila mezi nejhoršími Nejhnusnější jídla na světě podle turistů: Česká vánoční pochoutka skončila mezi nejhoršími

„Temu se tváří jako superobchod podobný Amazonu, který prodává vše od make-upu po domácí potřeby a elektroniku,“ napsal podle webu Chip o Temu server Barrons’s.

Majitel aplikace Temu vlastní také druhou aplikaci Pinduoduo, která umí špehovat ostatní aplikace v mobilu. Prostřednictvím speciálního kódu dokázala číst oznámení, zprávy a také uměla měnit nastavení. Temu i Pinduoduo čelily kritice, a proto se uživatelům doporučuje obě aplikace okamžitě odinstalovat.

mobil s aplikáciami
Zdroj: Pixabay
Domů
Sdílet
Diskuse