Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Eva Thonhauserová TASR
27. dubna 2024 9:30
Čas čtení 0:54

Čaputová si během projevu musela utřít slzu. Umělci jí děkovali a kritizovali současnou vládu

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Čaputová si během projevu musela utřít slzu. Umělci jí děkovali a kritizovali současnou vládu
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Katarína Krnáčová také poděkovala Čaputové za její slušnost a pevné přesvědčení.

Na včerejším slavnostním předávání národních filmových cen Slnko v sieti ve Slovenském rozhlase v Bratislavě vystoupila mimo jiné i prezidentka Slovenské filmové a televizní akademie Katarína Krnáčová, která předávala jednu z cen. Ve svém projevu se obrátila i na prezidentku Zuzanu Čaputovou.

Krnáčová se jménem kulturní obce prezidentce Čaputové omluvila. „Mrzí mě, že jsme se vás dostatečně hlasitě nezastali, když jste byla na náměstích a u mikrofonů napadána mnohem hlasitěji. Je mi líto, že jste musela zažít útoky na své blízké, na svou rodinu, a my jsme vás opět dostatečně nepodpořili. Děkuji vám, paní předsedající, za vaši politiku. Ukázala jste, že to lze dělat slušně, a přesto tvrdě,“ řekla Krnáčová. Čaputová si během projevu utřela slzu.

Prezident Slovenské filmové a televizní akademie poděkoval Čaputové za její slušnost a pevné přesvědčení. „Děkuji vám za to, že jste naší prezidentkou. Jsme a budeme hrdí na to, že vás máme a že jsme vás měli posledních pět let. Jste a zůstanete naší prezidentkou. Omlouváme se a děkujeme.“ Zakončila Krnáčová a následoval dlouhý potlesk a ovace vestoje.

18. května 2024 9:00 Čas čtení 1:14 KOMENTÁŘ: Atentát na Fica změnil můj pohled na Slovensko. Bojím se, co přinesou nejbližší dny, píše editor slovenského Refresheru KOMENTÁŘ: Atentát na Fica změnil můj pohled na Slovensko. Bojím se, co přinesou nejbližší dny, píše editor slovenského Refresheru

Slovenská filmová a televizní akademie (SFTA) v pátek vyhlásila laureáty národní filmové ceny Slnko v sieti za rok 2023. Nejúspěšnějším filmem se stala černá komedie Invalida, která získala sedm cen. Film Mariany Čengel Solčanské Služka si odnesl čtyři národní ceny.

Herec a režisér Peter Bebjak také poděkoval „duchovním bezdomovcům“ a vystoupil proti současnému vedení země.

Domů
Sdílet
Diskuse