Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
ČTK
28. listopadu 2023 12:32
Čas čtení 1:31

Babišův Agrofert podal žalobu na Rakušana. Požaduje omluvu za tvrzení s odposlechy

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Babišův Agrofert podal žalobu na Rakušana. Požaduje omluvu za tvrzení s odposlechy
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Holding bývalého premiéra za ANO se chce bránit proti výrokům o odposlouchávání telefonů.

Holding Agrofert ze svěřenských fondů bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) podal žalobu na předsedu hnutí STAN a ministra vnitra Víta Rakušana kvůli výrokům o odposlouchávání telefonů, uvedla dnes firma na svých webových stránkách.

27. listopadu 2023 14:22 Čas čtení 0:58 „Jsem připraven vždy jednat, ale ne pod tlakem.“ Premiér Petr Fiala reaguje na stávku „Jsem připraven vždy jednat, ale ne pod tlakem.“ Premiér Petr Fiala reaguje na stávku

Požaduje od něho omluvu za podle holdingu zcela nepravdivé tvrzení, či přinejmenším snahu vyvolat dojem, že Agrofert protiprávně odposlouchává hovory třetích osob. Rakušan to uvedl v rozhovoru s deníkem MF Dnes, který hnutí STAN zveřejnilo v září na svých webových stránkách. Holding žaluje i samotné hnutí STAN. Vyjádření Rakušana ČTK zjišťuje.

Agrofert se brání

Agrofert požaduje, aby strana STAN odstranila vyjádření Rakušana z webu a aby předseda STAN také smazal post na sociální síti X, který obsahuje podle společnosti nepravdivé tvrzení.

„Agrofert usiloval o mimosoudní vyřešení této situace, a to prostřednictvím výzvy oběma žalovaným, kdy požadoval odstranění zmíněných textů a omluvu,“ uvedla společnost. Včasná omluva by podle ní mohla zmírnit negativní dopad na pověst Agrofertu. Předžalobní výzvy zůstaly bez odezvy ze strany Rakušana i samotného hnutí STAN, uvedl holding.

27. listopadu 2023 18:22 Čas čtení 1:13 Do Česka se opět dováží ruský plyn. Proudí přes slovenskou hranici Do Česka se opět dováží ruský plyn. Proudí přes slovenskou hranici

Rakušan o holdingu mluvil v souvislosti s kauzou týkající se šifrovaných telefonů. Novinář z MF Dnes se ho ptal, proč měl šifrovaný telefon, který mu údajně pořídil europoslanec za STAN Stanislav Polčák. „Stanislav Polčák mi přinesl telefon se speciální aplikací proto, že jsme po volbách do Poslanecké sněmovny měli dost významné indicie, že naše komunikace je odposlouchávaná. A v době, kdy jsme jednali o podobě vlády, jsme nepotřebovali, aby detaily těch jednání znala neblaze proslulá bezpečnostní divize Agrofertu. Tohle měl být jeden ze způsobů, jak komunikaci vyjednávacího týmu lépe zabezpečit,“ řekl Rakušan.

Agrofert.
Agrofert. Zdroj: ČTK/Fotobanka ČTK/Malina Petr

Skupina Agrofert uvedla, že výroky Rakušana jsou pro společnost velmi poškozují, a zdůraznila, že je pronesl ne jako běžný občan, ale jako ministr vnitra. U ministra podle Agrofertu lze předpokládat vyšší stupeň informovanosti hlavně v nezákonném odposlouchávání osob a to, že veřejnost vnímá jeho vyjádření velmi vážně. „Pokud tedy pan Vít Rakušan se vší vážností obviní Agrofert ve veřejném prostoru z toho, že jej odposlouchával, má to velmi negativní dopad na dobré jméno společnosti,“ uvedl ve svém vyjádření holding.

Domů
Sdílet
Diskuse