Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Anna Peclová
29. prosince 2023 v 14:23
Čas čtení 0:26

Do Polska spadl neidentifikovatelný předmět. Prezident svolal mimořádné jednání

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Do Polska spadl neidentifikovatelný předmět. Prezident svolal mimořádné jednání
Zdroj: TASR/AP

Na území Polska vletěl v pátek ráno z Ukrajiny neznámý objekt. Polský prezident Andrzej Duda svolal mimořádné jednání s ministrem obrany a nejvyššími příslušníky armády.

Do obce Wożuczyn-Cukrownia nedaleko ukrajinských hranic dopadl neznámý předmět. Informovala o tom televize Republika. Tamní média se domnívají, že jde o zbloudilou raketu. Náčelník polského generálního štábu nakonec potvrdil, že do vzdušného prostoru země vletěla ruská raketa a následně jej opět opustila.

Rusko tou dobou totiž masivně ostřelovalo ukrajinská města Charkov, Oděsa, Kyjev a Lvov pomocí dronů. Útok si dosud vyžádal nejméně 20 obětí. Jedná se o jeden z největších ruských úderů za poslední měsíce.

V reakci na dopad svolal polský prezident mimořádné jednání s ministrem obrany Waldyslawem Kosiniakem-Kamyszem, náčelníkem generálního štábu Wieslawem Kukulou a šéfem operačního velitelství ozbrojených sil Maciejem Kliszem. Řešit na něm mají možnost dopadu ruské rakety na polské území.

Domů
Sdílet
Diskuse