Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Karolína Fejtová
22. ledna 2024 16:16
Čas čtení 0:51

Malý Jiřík se narodil s vážnou vývojovou vadou. V téhle sbírce mu můžeš přispět i ty

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Malý Jiřík se narodil s vážnou vývojovou vadou. V téhle sbírce mu můžeš přispět i ty
Zdroj: Donio/Pomoc pro Jiříka

Jiřík je osmiletý kluk, který se narodil se závažnou vývojovou vadou. Automobil mu umožní dojíždět na nezbytné rehabilitace, k lékaři a do speciální školy.

Jiříkovi byla po porodu diagnostikována závažná vývojová vada – těžká forma atrézie jícnu s dolní píštělí (jícen nedosahuje až do žaludku, ale je spojen s průdušnicí) a k tomu rozštěp průdušnice (nemá oddělené dýchací a polykací cesty).

21. ledna 2024 16:22 Čas čtení 0:43 Martínek se letí léčit do Francie. Lidé mu darovali 150 milionů, čeká jej důležitý zákrok Martínek se letí léčit do Francie. Lidé mu darovali 150 milionů, čeká jej důležitý zákrok

Chlapec už absolvoval několik desítek operací. Má zavedenou kanylu, díky které dýchá, následkem těžké atrézie musí být krmen do tenkého střeva sondou, má voperovaný shunt, a navíc už rok zápasí s epilepsií.

„Péče o něj je náročná po všech stránkách a kvůli svému zdravotnímu stavu musí být vždy pod dohledem osoby, která je zaučená, aby mohla vykonávat všechny specifické úkony,“ píše rodina.

Potřebuje automobil

Kvůli častým narkózám a jeho zdravotnímu stavu se mu opozdil psychomotorický vývoj a momentálně spadá do kategorie těžké mentální retardace. Kvůli tomu musí navštěvovat speciální školu v Merklíně, který je od Plzně, odkud rodina pochází, daleko. I proto potřebuje Jiřík automobil, který by mu umožnil snadno se přesouvat. Rodina kvůli jeho potřebám najezdí až 120 kilometrů denně.

Donio, Jiřík
Zdroj: Donio/Pomoc pro Jiříka

Od založení sbírky 30. listopadu 2023 na automobil přispělo celkem 381 dárců, a to přes 408 tisíc korun z požadovaného půl milionu. Rodina požádala o prodloužení sbírky do 29. února 2024. „Dovolte nám, abychom poděkovali všem, kteří nás podporují, drží palce a Jiříkovi přejí vše dobré. Děkujeme,“ vzkazuje rodina přispěvatelům. Na platformě Donio můžeš přispět i ty.

Domů
Sdílet
Diskuse