Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Karolína Fejtová
3. dubna 2024 v 15:20
Čas čtení 0:42

Do Česka míří nová privátní značka potravin a drogerie. Kde ji najdeš?

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Do Česka míří nová privátní značka potravin a drogerie. Kde ji najdeš?
Zdroj: Wikimedia Commons/volně k použití

Nová značka Globusu s názvem Váš výběr nabídne jak potraviny, tak drogerii. Kdy si ji budeš moct zakoupit?

Globus oznámil novinku v úterý. „Pracujeme na rozšíření značky, která obsáhne až několik stovek produktů. Váš výběr nemá nahrazovat žádný ze stávajících dodavatelských produktů, ale naopak rozšíří možnost volby zákazníkům,“ sdělila Aneta Turnovská, tisková mluvčí hypermarketů Globus.

3. dubna 2024 v 14:00 Čas čtení 0:58 Obchodní dům Máj otevře už v červnu. Nabídne novou pobočku Popeyes, křišťálové nebe i bizarní sochy Obchodní dům Máj otevře už v červnu. Nabídne novou pobočku Popeyes, křišťálové nebe i bizarní sochy

S částí plánovaných potravin se zákazníci mohou v prodejnách setkat už nyní. Logo značky Váš výběr najdeš například u různých uzenin, suchých plodů, modrého máku nebo mouky.

Privátní značky ovládají trh

Nová značka rozšíří portfolio čtyř nepotravinových a deseti potravinových značek Globusu, jako je Globus BIO, Globus Gold nebo Globus FRESH 'N' GO vegan. „V posledních letech získávají privátní značky na významu. Zájem o ně se za posledních několik let zdvojnásobil,“ pokračovala Turnovská.

Globus, Váš výběr
Zdroj: Globus/propagační materiál

Podobnou taktiku tedy volí i ostatní řetězce. Albert boduje se svými osmi značkami, do kterých patří Nature’s Promise nebo Fresh Bistro. Lidl má privátních značek několik desítek, jsou mezi nimi například Pilos, Pikok nebo Saguaro. Penny pod svou hlavičkou prodává Tanju nebo Boni.

2. dubna 2024 v 17:24 Čas čtení 1:05 Tohle je 100 nejbohatších lidí světa. Na jakém místě jsou Češi? Tohle je 100 nejbohatších lidí světa. Na jakém místě jsou Češi?

Všechny řetězce slibují u svých značek nejlepší kvalitu za nízkou cenu. „Stává se častým jevem, že zákazníci preferují naše značky při výběru požadovaného zboží,“ dodala Turnovská.

Domů
Sdílet
Diskuse