Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
ČTK
28. června 2024 v 10:20
Čas čtení 0:49

Gang prodával v posilovnách po celém Česku anabolika i kokain za miliony

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Gang prodával v posilovnách po celém Česku anabolika i kokain za miliony
Zdroj: Usplash / Point3D Commercial Imaging Ltd./volně k užití

Anabolika, kokain a další drogy za miliony korun prodával údajně gang 14 lidí v posilovnách po celém Česku. Mezi obviněnými je podle policie i lékař.

V tiskové zprávě to v pátek sdělila mluvčí policejní Národní protidrogové centrály Lucie Šmoldasová. Členové skupiny byli zadrženi při zátahu prováděném v několika regionech v polovině června. Dva lidé, včetně šéfa skupiny, podle mluvčí skončili ve vazbě.

26. června 2024 v 14:00 Čas čtení 1:12 Řidička zemřela po útoku cyklisty, podle obžalovaného si zranění způsobila jinde. Dcera oběti reagovala Řidička zemřela po útoku cyklisty, podle obžalovaného si zranění způsobila jinde. Dcera oběti reagovala

Skupina podle mluvčí centrály fungovala nejméně od začátku roku 2021. Čtyři z obviněných přechovávali a rozesílali dealerům v různých částech země poštou padělky oficiálních léčiv s hormonálním účinkem. „Část skupiny se pohybovala na vrcholové úrovni v silových sportech, k prodeji koncovým uživatelům tedy podezřelí využívali prostředí posiloven,“ uvedla Šmoldasová.

Zhruba před rokem pak gang začal kromě anabolik zneužívaných pro růst svalové hmoty a ke sportovnímu dopingu nabízet ve velké rozsahu drogy mefedron, kokain a metamfetamin. Obviněn byl i lékař. Podle detektivů kromě držení a užívání anabolik také prodal gangu bez předpisu a medicínských důvodů za účelem další distribuce větší počet balení léku Xanax, jehož účinnou složkou je psychotropní látka alprazolam.

26. června 2024 v 13:00 Čas čtení 0:08 KVÍZ: Rozeznáš jedovaté houby od jedlých? KVÍZ: Rozeznáš jedovaté houby od jedlých?

Při zátahu na členy skupiny provedli policisté domovní prohlídky v Olomouckém, Jihomoravském, Ústeckém a Středočeském kraji a v Praze. Zajistili anabolika o hodnotě asi 1,5 milionu korun a také různá množství kokainu, klefedronu, mefedronu a marihuany. Zadrželi také 6,5 milionu korun v hotovosti, na bankovních účtech i v bitcoinech a rovněž pět aut, dvě nemovitosti, výpočetní techniku a mobilní telefony.

Domů
Sdílet
Diskuse