Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Anna Vondráková
2. července 2024 v 11:18
Čas čtení 0:44

V Karibiku udeřil hurikán Beryl, doprovází ho vítr o rychlosti 260 kilometrů za hodinu

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
V Karibiku udeřil hurikán Beryl, doprovází ho vítr o rychlosti 260 kilometrů za hodinu
Zdroj: TASR/AP

Úřady už zaznamenaly jednu oběť. Obyvatelé jsou v úkrytech, většina z nich přišla o střechu nad hlavou.

Bouře také způsobila výpadky proudu, nyní se posouvá na západ. Koncem týdne pravděpodobně zasáhne Jamajku a Mexiko. Zasaženo je hned několik ostrovů. Například na Union Islandu na jihozápad od Barbadosu údajně hurikán zničil 90 procent domů. 

28. června 2024 v 10:52 Čas čtení 0:55 Mrakodrap v Ostravě má být nejvyšší budovou v Česku. Takto bude vypadat Mrakodrap v Ostravě má být nejvyšší budovou v Česku. Takto bude vypadat

Například Carriacou spadající pod Grenadu „hurikán během půl hodiny srovnal se zemí“, upozornil premiér Dickon Mitchell. Situace je kritická i v ostrovním státě Svatý Vincenc a Grenadiny. Zde místní premiér Ralph Gonsalves ohlásil jednu oběť, očekává jich však víc.

Letiště i veškeré podniky jsou stále zavřeny a většina obyvatel je stále v úkrytech. „Nemáme elektřinu, a zatímco s vámi mluvím, na oficiální sídlo předsedy vlády se valí déšť a burácí vítr. A bude to ještě mnohem horší,“ popsal situaci v pondělí Ralph Gonsalves. Beryl zesílil z tropické deprese na „život ohrožující“ hurikán během pouhých 42 hodin, což se v historii hurikánů v Atlantiku stalo pouze šestkrát.

Domů
Sdílet
Diskuse