Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Anna Peclová
28. ledna 2024 16:50
Čas čtení 0:38

Meteorologové varují: V Česku hrozí mrznoucí mlhy, mohou způsobit nehody

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před vysokou pravděpodobností zítřejšího výskytu mrznoucích mlh. Můžou způsobit komplikace v dopravě.

Mrznoucí mlhy se objeví v noci na pondělí a přetrvají do dopoledních hodin. Nejvíce zasáhnou Ústecký, Jihomoravský, Olomoucký kraj a Vysočinu. Dále potom také Středočeský, Plzeňský, Jihočeský, Pardubický a Zlínský kraj.

28. ledna 2024 11:00 Čas čtení 0:38 Předpověď počasí: Česko čekají teploty nad 10 stupňů, začne ale i pršet Předpověď počasí: Česko čekají teploty nad 10 stupňů, začne ale i pršet

Mlhy mohou způsobit sníženou dohlednost nebo tvorbu námrazy. Meteorologové proto doporučují v mlze snížit rychlost jízdy a jezdit opatrně. Déletrvající mrznoucí mlhy mohou vést k tvorbě námrazy na komunikacích a způsobit nebezpečí smyku.

Teploty v noci na pondělí mohou klesnout až na minus pět stupňů. Přes den postupně vystoupají až k sedmi stupňům. Ke konci týdne se má oteplit až na více než deset stupňů, přijdou však i srážky.

Domů
Sdílet
Diskuse