Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Karolína Fejtová
9. března 2024 v 10:08
Čas čtení 0:39

Praha na víkend zavírá důležité stanice metra. Podívej se, o které se jedná

Kategorie:
Uložit Uložené
Praha na víkend zavírá důležité stanice metra. Podívej se, o které se jedná
Zdroj: Martin Junius/CC0/volně k užití (ilustrační foto)

Dopravní podnik hlavního města Prahy od soboty do neděle zavírá část nejvytíženější linky metra z důvodu oprav stropu. Na místě bude zavedena náhradní autobusová doprava.

Od soboty do neděle budou uzavřeny stanice metra na lince C v úseku I. P. Pavlova – Nádraží Holešovice. Důvodem je rekonstrukce stropní desky nad vestibulem stanice Florenc. Ta začala před přibližně dvěma lety.

8. března 2024 v 16:50 Čas čtení 0:56 Přelomový objev mimo Sluneční soustavu? Vzdálenou planetu možná pokrývá hluboký oceán Přelomový objev mimo Sluneční soustavu? Vzdálenou planetu možná pokrývá hluboký oceán

„Nejprve bude nutné vybourat stávající monolitickou betonovou desku pod křižovatkou ulic Ke Štvanici a Křižíkova, následně vybudovat nosní stropní ocelovou konstrukci a nad ni vybetonovat novou desku,“ napsal Dopravní podnik hl. m. Prahy. Kvůli manipulaci s postupně odřezanými kvádry, které váží několik tun, musí být okolní stanice z bezpečnostních důvodu uzavřeny.

Náhradní doprava

V denním provozu bude zavedena náhradní autobusová doprava XC v trase I. P. Pavlova – Muzeum – Hlavní nádraží – Florenc – Vltavská – Nádraží Holešovice. Alternativou k XC je tramvajová linka číslo 36, která jezdí na trase Zvonařka – I. P. Pavlova – Karlovo náměstí – Václavské náměstí – Masarykovo nádraží – Florenc – Křižíkova – Invalidovna – Palmovka – Bulovka – Kobylisy – Vozovna Kobylisy. 

Domů
Sdílet
Diskuse