Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Anna Vondráková
11. března 2024 v 15:10
Čas čtení 0:28

Ceny v obchodech klesají. Podívej se, na kterých potravinách ušetříš desítky korun

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Ceny v obchodech klesají. Podívej se, na kterých potravinách ušetříš desítky korun
Zdroj: Pexels.com

V únoru se podařilo ustálit růst spotřebitelské ceny na dvě procenta. Došlo tak i k mírnému poklesu cen v obchodech.

Klesly především ceny potravin, naopak se zvýšily náklady na bydlení. Podle údajů Českého statistického úřadu klesla v průměru cena mouky o 22,8 procenta, trvanlivého mléka o 23,4 procenta a vajec o 30,7 procenta.

Nezaostaly ani další potraviny, cukr zlevnil o 21,1 procenta a drůbeží maso o 16,4 procenta. Alkoholické nápoje alespoň zpomalily meziroční nárůst, například víno kleslo na jeden a půl procenta z původních pěti a pivo se momentálně drží kousek nad hranicí dvou a půl procenta z původních čtyř.

Oproti lednu 2023 tak například koupíme desek kusů vajec v průměru levněji o 15 korun. Jeden kilogram sýru eidam koupíme oproti minulému lednu dokonce o 48 korun levněji. Na kilogramu másla pak ušetříme 67 korun. Zdražily naopak například brambory a jablka.

Domů
Sdílet
Diskuse