Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Vincenc Novák
23. září 2023 11:20
Čas čtení 1:06

Slavný herec a komik obviněný ze znásilnění a týrání tvrdí, že ho vláda chce umlčet

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Slavný herec a komik obviněný ze znásilnění a týrání tvrdí, že ho vláda chce umlčet
Zdroj: Autor: Eva Rinaldi – Flickr, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons

Herec a komik Russell Brand zveřejnil na sociálních sítích první video poté, co byl obviněn ze znásilnění, sexuálního obtěžování a citového vydírání. Zároveň obvinil britskou vládu, že se ho snaží cenzurovat.

Obvinění proti Brandovi se objevila v investigativním článku, na kterém spolupracovali novináři ze Sunday Times, The Times a Channel 4. Herec se měl údajně dopustit nevhodného chování a potenciálního trestného činu znásilnění, z čehož ho obvinily čtyři ženy.

Brand se měl dopouštět hrubého, manipulativního a predátorského chování. Jednu ze žen měl znásilnit ve svém domě v Los Angeles. Jedné z dalších údajných obětí mělo být teprve 16 let. Třetí ze žen uvedla, že ji herec sexuálně napadl v době, kdy s ním pracovala v Los Angeles. Brand jí měl následně vyhrožovat, že podnikne právní kroky, pokud se o svém činu rozhodne říct komukoliv jinému. Čtvrtá z napadených žen měla být obětí fyzického i emocionálního týrání ze strany Branda. 

Britskou vládu obvinil z cenzury

Jak informuje The Gaurdian, herec a komik v pátek zveřejnil video, v němž oznámil, že se vrací ke svému pravidelnému pořadu, který vydává na videoplatformě Rumble. Sociální sítě dříve podnikly kroky, které mají obviněnému herci omezit příjmy z reklamy v jeho videích.

3. května 2024 14:00 Čas čtení 4:05 Zůstala bych raději uvězněná v lese s medvědem, nebo s mužem? Většina žen má jasno, s medvědem Zůstala bych raději uvězněná v lese s medvědem, nebo s mužem? Většina žen má jasno, s medvědem

Brand tyto kroky dává do souvislosti s návrhem zákona o bezpečnosti na internetu. „Pravděpodobně už víte, že britská vláda požádala velké technologické platformy, aby cenzurovaly náš online obsah, a že některé online platformy této žádosti vyhověly,“ uvedl herec.

Herec se ve svém prvním veřejném komentáři od zveřejnění článku k samotným tvrzením obětí přímo nevyjádřil. Nezapomněl ale poděkovat svým příznivcům za to, že „zpochybňují informace, které jim jsou předkládány“.

17. září 2023 9:56 Čas čtení 1:11 Herec a komik Russell Brand je obviněn ze znásilnění a týrání. Jedné z údajných obětí bylo jen 16 let Herec a komik Russell Brand je obviněn ze znásilnění a týrání. Jedné z údajných obětí bylo jen 16 let

Dále také uvedl, že se bude věnovat konspiračním tématům, jako je „tajná dohoda mezi hlubokým státem a korporacemi“ či vliv „velké farmacie“ na vládní politiku. „A samozřejmě budeme hovořit o korupci a cenzuře v médiích,“ uvedl. 

Domů
Sdílet
Diskuse