Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
TASR
dnes 11. července 2024 v 14:03
Čas čtení 0:47

AKTUÁLNĚ: Ve Francii hoří věž slavné gotické katedrály. Na místě právě probíhá evakuace

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
AKTUÁLNĚ: Ve Francii hoří věž slavné gotické katedrály. Na místě právě probíhá evakuace
Zdroj: TASR/AP

Hoří věž gotické katedrály v Rouenu.

Ve věži gotické katedrály v severofrancouzském městě Rouen vypukl ve čtvrtek během renovačních prací požár, oznámil starosta města Nicolas Mayer-Rossignol.

Příčina požáru zatím není známa, uvedl Mayer-Rossignol. Zveřejnil také doprovodnou fotografii, na níž je vidět kouř stoupající z věže, kolem které bylo postaveno lešení zakryté plachtou.

11. července 2024 v 12:44 Čas čtení 1:01 Antisemitismus je v Evropě na vzestupu. Obtěžování se odehrává v parcích, obchodech i na ulicích Antisemitismus je v Evropě na vzestupu. Obtěžování se odehrává v parcích, obchodech i na ulicích

Podobné záběry odvysílala i francouzská televizní stanice BFM, která rovněž zachytila lidi stojící na ulici a zděšeně přihlížející vypuknutí požáru. Podle agentury Reuters scény připomínají požár katedrály Notre-Dame v Paříži v roce 2019. Pařížská katedrála byla v době požáru rovněž v rekonstrukci.

Škody nejsou známy

Místní úřady a představitelé uvedli, že katedrála byla evakuována a na místě již byly záchranné složky. Kolem historické budovy byl zřízen bezpečnostní kordon.
Místní prefektura uvedla, že v důsledku požáru nebyly hlášeny žádné oběti ani zranění, rozsah škod způsobených požárem zatím není znám.

Rouenská katedrála je jednou z nejkrásnějších francouzských katedrál, poznamenává agentura Reuters. Je také známá tím, že ji v 19. století zachytil na sérii obrazů francouzský impresionistický malíř Claude Monet.

Domů
Sdílet
Diskuse