Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Anna Peclová
15. dubna 2024 8:56
Čas čtení 0:18

Chlapec volal na nouzovou linku s vymyšleným zraněním. Záchranáři vyslali vrtulník, který potřebovali jinde

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Chlapec volal na nouzovou linku s vymyšleným zraněním. Záchranáři vyslali vrtulník, který potřebovali jinde
Zdroj: Pixabay/artellliii72/volně k užití

Desetiletý chlapec z Libereckého kraje zneužil nouzovou linku. Zavolal záchranáře k vymyšlenému zranění a pak zavěsil.

Chlapec v telefonátu uvedl, že jeho kamaráda uštkla zmije. Zranění popsal velmi věrohodně, druhý chlapec podle něj nemluvil, jen ležel.

14. dubna 2024 16:30 Čas čtení 1:31 ŽEBŘÍČEK: Tato auta jsou nejméně spolehlivá. V aktuálním seznamu se nacházejí i oblíbené značky Čechů a Češek ŽEBŘÍČEK: Tato auta jsou nejméně spolehlivá. V aktuálním seznamu se nacházejí i oblíbené značky Čechů a Češek

Operační středisko okamžitě vyslalo pomoc, včetně vrtulníku. Když se však k místu události sanita přiblížila, chlapec náhle zavěsil a na zpětné volání nereagoval. Záchranáři okolí prohledali, ale žádné dítě v ohrožení života nenašli.

„Vrtulník jsme ve stejné chvíli potřebovali jinde, naštěstí stihl včas přeletět. Chlapec byl dohledán, toho, co udělal, lituje,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů Michael Georgiev.

Domů
Sdílet
Diskuse